Strona Dyskusja Tekst źródłowy Historia i autorzy

Drak

4e41fd9a2e0d8.jpg

Nazwa: Drak
Królestwo: Bestie
Występowanie: Góry, Równiny
Opis: Ci, którzy przeżyli konfrontacje z tym gadem, opowiadają o stworzeniu długim na dwa konie pociągowe i z masywnymi czarnymi skrzydłami. Uzbrojony w potężnie uzębioną paszczę, oraz masywne odnóża. Zwykłe kmioty nazywają go po prostu Smokiem. Mieszkańcy Uath-Utun nadali mu nazwę Latającego Węża, prawdopodobnie ze względu na bardzo długą szyję.
Uczeni, którzy na poważnie traktują istnienie tego gada, przypuszczają iż jest on jakąś ślepą gałęzią ewolucyjną z czasów, gdy na kontynencie panowały Wielkie Gady. Łowcy Wynaturzeń wierzą w ich istnienie, aczkolwiek zdarzyło się rzadko, by jakiś miał z nimi do czynienia, przynajmniej w czasach dzisiejszych. Skąd więc o nim tyle wiadomo? Głównie z ksiąg napisanych kilkaset lat temu, z których zebrano i skonfrontowano informacje. Najwięcej miejsc, gdzie je zaobserwowano, znajdowała się w wysokich partiach gór. Badania wykazały, że Drak na żer, wybiera się zazwyczaj na otwarte tereny. Stąd prawdopodobnie jego dość spore rozmiary, gdyż na równinach bydła i ludzi nie brakuje. Stwór ten ma znakomity wzrok zarówno w dzień, jak i w nocy. Najbardziej aktywny zdaje się być jednak po zmroku i gdy jest duża mgła. Gdy atakuje, ofiara często nie zdaje sobie sprawy co tak naprawdę się dzieje. To również działa na korzyść tej bestii, skutecznie skrywając jej tożsamość. Najbardziej charakterystyczną cechą Draka jest silnie żrąca ślina, która przeżera nawet metal. Nie potrafi nią pluć, aczkolwiek dostanie się w jego paszczę i tak raczej nie wróży nic dobrego...
Dziwnym może się również wydawać fakt, że mimo takiego dużego rozmiaru, stwór ten jest tak rzadko spotykany. To nasuwa wniosek, że jego populacja nie jest zbyt wielka, albo Drak potrafi zapadać w letarg, pozostając poza zasięgiem innych na długi okres czasu.
Cechy: Żrąca ślina, bystry wzrok, cichy lot
Skala wyzwania: 5
Nastawienie: wrogie, względem wszystkich ras