Strona Dyskusja Tekst źródłowy Historia i autorzy

Gerdera


Nazwa: Gerdera
Gerdera.png

Występowanie: Wszelkiego rodzaju teren skalisty, groty, jaskinie przełęcze, wąwozy.
Opis: Gerdera byłą zwana z początku hybrydą człowieka z pająkiem i mówiono o niej, że powstała jako efekt uboczny jakiegoś czarnoksięskiego eksperymentu. Jednak były to jedynie bajki mające wyjaśnić jak powstała ta bestia. Z człowiekiem nie ma jednak ona nic wspólnego poza korpusem wyrastającym z miejsca, gdzie normalny pająk ma głowę.
Zbudowane w dosyć osobliwy sposób stworzenie, gdyż posiada mrówczy odwłok pokryty gęstym, grubym włosiem, wyrastającym z nad wyraz wytrzymałej skóry, z dwoma parami odnóży. W miejscu, gdzie powinna być głowa wyrasta korpus o humanoidalnym kształcie, ale pokryty z przodu płytkami chitynowego pancerza z przodu i bardzo długim oraz gęstym włosiem z tyłu. Z tułowia na mniej więcej dwóch trzecich wysokości wyrastają kończyny zakończone kolcami jadowymi. Nieco wyżej są dwie silne, trójpalczaste ręce. Zwieńczeniem całości jest głowa z paszczą, którą otaczają cztery szczękoczułki.
Zazwyczaj zamieszkują niezbyt wielkie groty, gdzie gromadzą zdobyte pożywienie.
Ich ofiarami padają wszystkie stworzenia, które naruszą ich terytorium.
Silne ramiona zakończone trójpalczastymi dłońmi są w stanie unieść ogromne ciężary. Bestia ta jest w stanie bez trudu unieść głaz równy jej ciężkości. Siła ta przydaje im się też podczas wspinaczek.
Do obezwładniania ofiar używają swoich kolców, w których produkują i gromadzą jad, zdolny do ogłuszenia nawet mamuta. Bardzo długi okres potrafią przechowywać swe zdobycze przy życiu, bo przez kilka miesięcy, nim je pożrą.
Nikt jeszcze nie przeżył starcia z tą bestią, aby móc przekazać jak z nią walczyć, albo cokolwiek o jej zwyczajach i naturze.
Są doskonałymi wspinaczami, a do tego budowniczymi - samodzielnie są w stanie utworzyć niewielki pagórek z kamieni, który pokryją potem ziemią i trawą imitując naturalny, jednak wewnątrz jest ich pieczara. Gerdery są wszystkożerne, nie gardzą mięsem, ale i roślinami. Są to istoty lądowe i nie potrafią pływać, co w ich miejscach występowania nie robi różnicy. Wszystko wskazuje, ze są obdarzone niebanalnym intelektem i uczą się na błędach, polowania zawsze urządzają w formie zastawiania pułapek. Bardzo rzadko można zobaczyć atakującą bezpośrednio tę bestię, robią to zazwyczaj w chwilach zaskoczenia i zagrożenia.
Siła: pomiędzy Orłem królewskim, a Draugiem.
Skala wyzwania: 4 - pojedynczy, większy osobnik osobnik. 5 - stado.
Nastawienie: Wrogie względem żywych istot. Wampirów nie atakuje.