Strona Dyskusja Tekst źródłowy Historia i autorzy

Ogar

Nazwa: Ogar
Królestwo: Bestie
Występowanie: stepy, lasy, klimat umiarkowany
Opis: Ogar jest jednym z kolejnych dziwów, które pojawiły się dosłownie znikąd i nie były nigdy wcześniej spotykane. Wielkością i kształtem przypomina nieco psa, tyle że pozbawionego sierści, z silnie zarysowanymi mięśniami, aczkolwiek raczej chudego i zwinnego.
Ogary zawsze polują w grupie od trzech do pięciu, sześciu osobników. Ich taktyka jest podobna do tej stosowanej przez wilki. Wilki bardziej po prostu skupiają się na tym by zamęczyć ofiarę pościgiem i przytłoczyć ją grupą. Ogary natomiast stosują coś w rodzaju nagonki. Rozpraszają się na danym obszarze łowieckim i zaganiają ofiarę tam gdzie chcą, by stopniowo odcinać jej drogę ucieczki. Często zastraszają ofiarę przez wycie, warkot i pochrapywanie, chcąc ją zmusić do ucieczki. Jest to metoda najczęściej stosowana nocą, gdyż Ogary znakomicie widzą w półmroku.
Koniec końcem ofiara zostaje osaczona przez kilka osobników. W pojedynkę jednak, Ogar jest stosunkowo łatwy do pokonania, a ich ugryzienie nie wyrządza zbyt wielkich szkód, aczkolwiek potraktowany nieostrożnie, może ugryźć. Ciekawostką jest to, że Ogary zdają się darzyć z jakiegoś powodu nienawiścią Garwale. Z wzajemnością zresztą… względem lykan, czy wampirów są neutralne, dopóki nie wejdą na ich tereny łowieckie. Cechy: Wyostrzone zmysły, szybki i zręczny
Skala wyzwania: 1-3
Nastawienie: Neutralne