Strona Dyskusja Tekst źródłowy Historia i autorzy

Pustynny Król


Nazwa: Pustynny Król
Pustynny Król.jpg

Występowanie: Pustynia.
Charakterystyka:
- Gigantycznych rozmiarów drapieżnik, polujący samotnie i bardzo rzadko spotykany. Trzeba mieć naprawdę wielkiego pecha w życiu, aby akurat się na niego natknąć.
- Żyje pod ziemią, a ściślej: pod gorącym piaskiem. Wije się w nim i przez niego przebija z łatwością, jakby był rybą płynącą przez wodę. Ułatwia to jego opływowe, podłużne ciało.
- Poluje wyskakując nagle spod piasku i rzucając się na swoją ofiarę z góry. Jest jednak niewielka szansa, by zauważyć Pustynnego Króla przed atakiem - zawsze zanim wyskoczy spod piasku, najpierw wystają spod niego jego kolce grzbietowe. Przypomina przy tym rekina płynącego tuż przy powierzchni oceanu. Mało kto jednak w gorącej temperaturze i tak trudnych warunkach zwraca uwagę na szczegóły... Ofiary najczęściej połyka w całości, po czym zagrzebuje się czym prędzej z powrotem w piasku.
- Jego grzbiet i boki pokryte są kolcami oraz twardym jak kamień pancerzem, praktycznie nie do ruszenia. Jedynym jego słabym punktem pozostaje podbrzusze - tam również są łuski, ale da się przez nie przebić.
- Nie jest w stanie zakopać się pod piaskiem równie szybko i płynnie, jak z niego wyskoczyć. Zawsze zajmuje mu to więcej czasu.
- Nie ma oczu, nosa ani uszu. Sposób w jaki postrzega otoczenie spod piasku wciąż pozostaje zagadką.
Skala wyzwania: Diabelnie groźna bestia. Groźniejszy niż Pożeracz, plasowałbym powyżej 220 levelu.
Nastawienie: Wrogie względem każdej rasy.