Strona Dyskusja Tekst źródłowy Historia i autorzy

Ród Vlado

Ród Vlado - Krew i łzy

Rasputiev Vlado - założyciel - obecnie w ukryciu

Vladimir, jego syn, Głowa Rodu.

Spis treści

Opis

Vlado nie są, wbrew pozorom, sadystami i mordercami. Mniemanie to wynika z ich metod i filozofii. Zresztą to właśnie filozofia naturalna, zwana przez niektórych błędnie medycyną (błędnie gdyż medycyna ogranicza się do ciała a umysł pozostawia). Wiedza, dokładna i gruntowna, jest dla nich najważniejszym celem. Powodem, dla którego warto być nieśmiertelnym. Jednak nie są to zasuszeni staruszkowie, trzymający się z boku. Wszak w ten sposób ich wiedza była by niepełna. Pełna może być tylko dzięki obserwacjom i myślom. Swe sacrum traktują niezwykle szeroko, od etyki przez sztukę aż do nauk wojennych. W dodatku posiadają szczególne pragnienie przetrwania, wszak zniszczenie wampira często oznacza zniszczenie wielu dekad, jak nie stuleci, unikalnych doświadczeń. Oczywiście zmuszeni unicestwią innego wampira, jednak postarają się zdobyć jego wiedzę. Wbrew jemu jeśli trzeba.

Historia Rodu101 II Sar - Przemiana Rasputova, założyciela Vlado przez jego ojca zwanego Vlado na terenach wschodnich. Eksperyment ojca czy torturowanie młodego stworzy bardziej odporną psychicznie jednostkę. 254 II Sar - Zaginięcie Vlado, uznanie go martwego przez syna 5 lat później. 320 II Sar - Przemiana kolejnych 3 wampirów, Siergieja, Katiuszy i Gregorija. 350 II Sar - Katiusza nie przechodzi trudów wychowania i służy jako model anatomiczny. 370 II Sar - Siergiej i Gregorij oficjalnie uznani za Vlado. 436 II Sar - Gregorij natyka się na grupę wilkołaków z skutkiem rozwleczenia po okolicy. Vlado badają przyczynę zgonu. 101 III Sar - Utworzenie niewielkiego dworku w lesie za pomocą najętych sług. Początek Tradycji Sług. 120 III Sar - Rasputov nazywa siebie Łowcą i rozpoczyna porwania wśród okolicznej ludności. 220 III Sar - Siergiej opuszcza dwór i słuch po nim ginie, uznany za martwego. 253 III Sar - Rasputov przemienia Vladimira. 303 III Sar - Vladimir kończy nauki i przyjmuje imiona martwych "braci". 313 III Sar - Rasputov nie wraca z łowów. Uznany za zmarłego niedługo po tym. 325 III Sar - Vladimir rozpoczyna odbudowę rodu, przemiana Aksinji. 333 III Sar - początek wędrówki Vladimira i Aksinji. 20 IV Sar - Nowa siedziba Vlado, też na uboczu. żaden z kandydatów nie przechodzi przemiany. 55 IV Sar - druga wędrówka Vlado. 227 IV - osiedlenie się w Korenvelt.


Spokrewnienie

Selekcja, naturalna dla wampirów, w przypadku Vlado jest nieco odmienna. Kandydat najpierw pobiera nauki, aby sprawdzić czy posiada wystarczająco chłonny umysł. Potem testuje się jego charakter różnymi metodami. Dopiero kiedy jest pewność, że jednostka da sobie radę jest przemieniana. Tylko głupiec sądzi, że to koniec testów. Przez pierwszą dekadę nowe "dziecię" jest torturowane, męczone i kształtowane tak, aby odrzuciło fałszywe ograniczenia ludzkiej psychiki. Następnie cztery dekady jest kształcone zasad wampirów i wtedy też uznane za pełnoprawnego członka rodu. Porażka jest karana śmiercią, jednak nie idzie ona na darmo. Wszak pozwala ona na poznanie anatomii i ograniczeń wampira. Limitów za którymi czeka ostateczna śmierć. Nie posiadają tak ścisłej hierarchii jak niektóre rody. Niezależnie od tego kto ich przemienił tytułują się Siostro lub Bracie, zaś do starszych mówią Ojcze lub Matko, samemu będąc zwanymi Córkami lub Synami. Inne wampiry zwą Kuzynami, wierząc że u zarania dziejów był tylko jeden Stwórca ich wszystkich. W zależności od pełnionej funkcji przyjmują tytuły, które jasno określają kto jest kim, dla przykładu kronikarz Rodu będzie zwany Skrybą, zaś wojownicy Łowcami (jako że wampirza duma uznaje inne rasy tylko za zwierzynę łowną)

Sadyści, okrutnicy, mędrcy

Dla postronnych Vlado, z ich zamiłowaniem do podróży i brakiem skrupułów mogą wydawać się okrutnikami. Jednak dla istot żyjących długo, dumnych i wyniosłych, etyka ma inne, szersze znaczenie. Tak samo wiedza, której gromadzenie nie ogranicza się tylko do czytania ksiąg. Wszak wiedza praktyczna zawsze jest cenniejsza niż teoretyczna. A jak inaczej nauczyć się tego jak działają mięśnie niż odpowiednio je odsłaniając i obserwując działania żywego organizmu. Kolejną cecha jest ich wierność. Wierność lokalnemu władcy a nade wszystko wierność rasie. Tak więc, jeśli władca uzna za dobry pomysł zdemaskowanie się i rodów, Vlado opuszczą te tereny. Z drugiej strony z rozkoszą zwiększą swą wiedzę z pomocą spiskowców, których to traktują jako najpośledniejsze z istot. Sprzeciwiają się tworzeniu dhampirów, upatrując w nich potencjalnego zagrożenia dla utrzymania wszystkiego w tajemnicy. Lykan i pokrewnych traktują jako naturalnych wrogów, jednak nie oznacza to ślepego pragnienia wymordowania ich. Użyj jednego wroga aby zaszkodzić drugiemu. Ludzie, to w większości tylko potencjalne pożywienie. Zresztą częstą praktyką jest posiadania pewnej liczby dziewcząt i młodzieńców, którzy są zniewoleni i służą zarówno jako niewolnicy, jak i estetyczne, samo-napełniające się naczynia z krwią. Czasem też jako rozrywka. W końcu obserwując walkę można się wiele o niej dowiedzieć.

Prawdziwie Nieumarli

Linia główna rodu, Dziedzic tej Linii jest uważany za Głowę Rodu. Wywodzi się w prostej linii od Vlado, na którego cześć został nazwany ród. Charakteryzują się wszechstronnym wykształceniem, opanowaniem oraz lojalnością. Można rzec, iż są to najczystszej formy przedstawiciele rodu a wedle swej miary wampirów.

Kronikarze Dziejów

założona przez Gregorija Vlado linia nomadów, która zbiera historię, obserwując ją i badając wpływ jednostki na losy ogółu. Najwyższą cnotą dla nich jest wiedza.

Piszący w Bólu

założeni przez Katiuszę Vlado, są to wojownicy rodu. Swe studia poświęcają temu jak walczyć i jak działa ciało w czasie walki. Tradycyjnie noszą Zbroje Rodowe i nie odkładają broni.

Znawcy Ciał

założeni przez Rasputova pomniejsza linia, która bada żywe ciała jak i jego rozkosze. Z racji wybrakowania emocjonalnego rodu są oni postrzegani jako zepsute jednostki.

Kowale

założenie przez Rasputova, są rzemieślnikami badającymi wszelkie przejawy techniki. Zajmują się też trenowaniem niewolników. Są cenieni za swe zdolności. Jako jedyni mają prawo do tworzenia nowych Zbroi Vlado.

Zbroje Vlado

tradycyjne zbroje rodu, noszone (prócz Piszących w Bólu) tylko do bitew czy ważniejszych pojedynków. Od typowych zbroi różnią się wyglądem, dopasowanym tak aby przerazić wrogów. Kolce, fragmenty ofiar, ostrza są na porządku dziennym.

Strach i rozkosz

Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ludzie mogą coś podejrzewać, dlatego też starannie się ukrywają, zaś ludzkie sługi są przekonane że państwo ma ważne sprawy w innym miejscu. Nie boją się walki, jednak daleko im od prymitywnego machania mieczem na prawo i lewo. Wiedza o budowie ciała pozwala im atakować efektywnie i nawet ewentualne zdolności regeneracji przeciwnika nie gwarantują mu przetrwania. Tętnice, ścięgna, mięśnie, witalne organy to wszystko atakowane z wampirzą szybkością i wiedzą rodu. Do walk z liczniejszym wrogiem, na przykład w wypadku ataku ich siedziby, zakładają zbroje ozdobione fragmentami ofiar, tak aby wyglądać na większych, brutalniejszych, okrutniejszych niż zwykle. Strach przeszkadza w myśleniu, brak myślenia prowadzi do błędów, te do śmierci.

Tradycje

I. Ciszy - Ludzie nie mogą wiedzieć kim są Vlado. Jednostki, które wiedzą wcielać do Sług lub zabić. Przenieść się w inne miejsce. II. Hospodara - Władca ziem ma prawo nimi dysponować w sposób dowolny. III. Gościa - Gość winnien przedstawić się tym, którzy sprawują pieczę nad danymi ziemiami. IV. Wiedzy - Żadna wiedza nie może być stracona bezmyślnie. V. Sług - Sługi są ochroną przed wścibskimi i wzmacniają Ród swą pracą. Chronimy ich, jednak poświęcamy gdy konieczne.